Jak wybieraliśmy obrączki…

Wybór obrączek był dosyć skomplikowany. Jak tu wybierać obrączki, gdy przyszli małżonkowie są w dwóch różnych krajach…

Wstępnie bardzo podobały mi się matowe obrączki, ale na żywo jednak uwagę przykuły z klasycznym wykończeniem – błysk!

Przede wszystkim dziękuje rodzicom za złoto! Zapłaciliśmy zamist 3tys za obrączki – ok 300PLN.  Nie skupili złota i to wszystko. Oni je przetopili i dopiero zrobili z naszego złota wybrany model. Często się zdarza, że dajemy własne złoto, które jest lepszej próby, a w zamian dostajemy jakiś ochłap, więc polecam patrzeć na certyfikaty i sprawdzać firmy. My skorzystaliśmy z sklepu jubilerskiego Łazur, ale konsultacje odbywały się u Jubilera lokalnego, który współpracuje z tą firmą.  Po wszystkim dostaliśmy piękne obrączki, z pięknym napisem w pudełeczku, z grawerem w cenie, certyfikatem i w razie woli powiększania/zmniejszania mamy to w cenie.

Wybierając obrączki dowiedziałam się bardzo dużo, przede wszystkim jak dobrać, żeby nie klnąć później..

1. Nie za głębokie wgłębienia – jak sobie smarujemy ręce kremem, albo facet jak jakimś smarem się ‘bawi’… to wszystko tam zostaje!

2. Biorąc pod uwagę kamień trzeba pamiętać, że może być z nim problem przy powiększaniu lub zmniejszaniu obrączki… wypadnie i ciężko go ‘wtopić’ jak wcześniej…

3. Białe złoto, efekt jest super, ale koszt mnie przeraził, tym bardziej, że my nie mieliśmy białego złota do przetopienia, a białe złoto podrożało o 400%…

4. Nakładki czy wtopienia. Chodzi o paski innego koloru złota. Niektóre wyglądają jakby pasek był ‘naklejony’, jest to zrobione na tzw nakładkę, czyli włożone we wgłębienie. Korzystniej jest zrobić wtopienie, dlaczego? Zawsze jest to mniejszy problem przy zmniejszaniu/powiększaniu.

5. Rodzaj wykończenia – jest ich teraz bardzo dużo. Pamiętać trzeba, że z błyskiem – na niej widoczne są już rysy po paru dniach, a te matowe itd – one się ścierają, więc kwestia bardzo indywidualna.

6. Grubsza niż 6mm może przeszkadzać… najzwyczajniej w świecie, choćby przy dłuższym zgięciu – jak przy trzymaniu kierownicy.

7. Nikiel czy białe złoto ? Zdecydowanie złoto. Przede wszystkim nikiel – często wychodzą po nim alergie przy dłuższym noszeniu, a po drugie, to przecież coś na całe życie… (tego wam życzę)

8. Przetapiać stare złoto czy nie? Tylko w miejscach, o których wspomniałam wcześniej!

9. Soczewka! Tak, tak i tak!

10. Kwadratowa czy zaokrąglona? To raczej już teraz nie wpływa na komfort noszenia, zwłaszcza wtedy, gdy obrączki wykonuje dobry jubiler, a nie firma KRZAK.

 

Ja byłam zwolennikiem noszenia zaręczynowego z obrączką ( i nosze na lewej dłoni), ale jak zobaczyłam po 2 dniach ogromne rysy od zaręczynowego na obrączce to od razu ściągnełam… mimo wszystko chciałabym nosić razem, ale nie wiem jak zabezpieczyć zaręczynowy od dołu, tak aby nie rysował obrączki. POMOCY! Jakieś pomysły?

 

EAA2646E-8FE2-4641-A953-21060DED2BC2njawedqwmab102 Nasz wybór, ale bez kamieni.

Jakby Panowie jednak uznali, że różowe złoto to be… to uprzejmie informuje- Nie wali tak mocno po oczach 😀

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.